• Informacija: 8-686-06562

BJJ

Brazilian Jiu-Jitsu

Kovos menų ištakos slypi žmonijos atsiradimo istorijoje. Netgi gamta taip sutvarkyta,kad žvėrys tik pradėję žengti pirmuosius žingsnius pradeda grumtis ir galinėtis tarpusavyje. Žmogus, kaip didžiausia gamtos dalis,tai daro daug subtiliau. Vykstant žmonijos evoliucijai, tai labai palietė ir kovos menus. Jie sparčiai vystėsi ir tobulėjo. Atsirasdavo vis naujų rūšių ir stilių. Šiems darė įtaką vieta, kultūra, žmonių įpročiai, charakteriai, ir t.t. Dažniausiai vieno ar kito senesnio stiliaus atsiradimo istorijoms trūksta konkrečių įrodymų. Tai dažniausia būna pasakojimai ar legendos, kurių herojai yra vieno ar kito stiliaus įkūrėjai.

Popoliariausių kovos menų stiliai (karate,taekwondo,muai-thai, kung-fu…) atsirado rytų šalyse. Taip pat ir Brazilų Džiu-Džitsu (BJJ) atsiradimo istorija veda į Japoniją.

XX. amžiaus pradžioje tradicinio japonų džiu-džitsu(jiu-jitsu) meistras Maeda, keliaudamas po pasaulį, atvyko į Braziliją. Būdamas diplomatinėje misijoje padėti emigravusiems japonams, jis susipažino su vietiniu politiku Gastao Gracie. Maeda, būdamas vienas geriausių tuo metu Jigoro Kano, dziudo (Judo) įkūrėjo mokinių,pasisūlė mokyti Gastao sūnus. Taip Carlos Gracie, vyriausias Gastao Gracie sūnus, tapo vienu iš pirmųjų Maedos mokinių Brazilijoje. Japonas stengėsi perduoti kovose prieš Vakarų boksininkus ir imtynininkus sukauptą patirtį. Jis jau tada suprato,kad būtent parteryje gali nugalėti geresnį smūgiuotoją ar stipresnį imtynininką, kurie neturėjo patirties kovoje pargriuvus ant žemės. Šaltiniai rodo, kad Carlos Gracie pas japoną treniravosi apie ketverius metus. Per tokį trumpą laiką jis negalėjo tapti geru kovotoju. Išvykus Maedai, turėdamas tvirtus pagrindus, įkalbino savo brolius treniruotis kartu su juo.

Carlosas įsisavino pagrindinę kovos meno, kurį mokė Maeda, taisyklę. Kontroliuoti ir užbaigti kovą parvertus priešininką ant žemės. Keturi Gracie broliai greit tapo žinomi kovotojai Rio De Žaneire, o vėliau ir visoje Brazilijoje. Jie tapo savotiški kovos meno “mokslininkai”. Ieškojo ir bandė vis naujus judesius, kurie būtų efektyvūs realiose kovose. Būdami smulkaus kūno sudėjimo, jie turėjo kompensuoti trūkumus veiksmus atlikdami kuo tiksliau ir techniškiau.

Kovos ant žemės veiksmų efektyvumas ir lėmė naujo stiliaus atsiradimą. Taip laikui bėgant ir gimė Gracie Džiu-Džitsu (Gracie Jiu-Jitsu), o vėliau augant bendraminčių ir mokinų skaičiui išaugo į kovos menų rūšį, turinčią savą specifiką, Brazilų Džiu-Džitsu (Brazilian Jiu-Jitsu). Arba tiesiog BJJ.